تاریخ انتشار : 25 تیر 1398
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه صنایع بهشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه صنایع بهشهر امروز سه‌ شنبه 25 تیرماه برگزار گردید.
در این مراسم پس از اعلام دستور جلسه توسط دکتر حاجی پور معاونت امور شرکت ها و جانشین مدير عامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی دکتر نادر جعفریوسفی  مدیر عامل و نائب رئیس هیئت مدیره به ارائه گزارش هیئت مدیره و اهم اقدامات صورت گرفته و نتایج حاصله طی یک سال گذشته پرداخت. وی ارتقاء جایگاه شرکت در بازار پول و سرمایه و همچنین ارتقاء ارزش‌های شرکت را از اهداف کلان استراتژیک شرکت عنوان نمود. دکتر یوسفی در بخش دیگر گزارش هیئت‌مدیره به استراتژی‌های شرکت از منظرهای مالی، مشتریان و ذینفعان، فرآیندهای داخلی و دانش و یادگیری اشاره نموده که می‌توان بهینه‌سازی مدیریت منابع و مصارف، حفظ و صیانت از سرمایه مشتریان، توسعه نگرش مدیریت آینده‌نگر و بهبود فرهنگ‌سازمانی را از مهم‌ترین این استراتژی‌ها بر اساس کارت امتیازی متوازن (BSC) نام برد. 

نائب رئیس و مدیرعامل شرکت در ادامه گزارش فعالیت یک‌ساله خود و همکارانش به بیان دستاوردها و اهم فعالیت‌های کسب‌شده پرداخته و حضور قدرتمند این شرکت در عرصه کسب‌وکار در جهت کمک به توسعه و آبادانی ایران اسلامی در کنار سودآوری مطلوب را رسالت صنایع بهشهر عنوان نمود.

دکتر یوسفی دستاوردهای مجموعه تحت مدیریت خود را این‌چنین بیان نمود:

1.رشد فزاینده بازدهی عملیاتی شرکت‌های شوینده از طریق مدیریت خرید بهینه مواد اولیه و مدیریت تخفیفات و عرضه در بازار. در این بخش پاکسان با 244%، گلتاش با 91%، ساینا با 124%، مروارید هامون با 728%، آلی شیمی قم با 198%، مدیریت یاران توسعه بهشهر با 727% بالاترین بازدهی سود خالص را داشته اند.
2.کسب رتبه اول در گروه محصولات صنایع غذایی و آشامیدنی در بین 30 گروه صنعتی و 100 شرکت برتر ایران از سوی سازمان مدیریت صنعتی.
3.رشد بی‌سابقه NAV هر سهم شرکت که ناشی از مدیریت بهینه پرتفوی شرکت اصلی و شرکت‌های تابعه می‌باشد.
4.احیای مجدد شرکت صنایع بسته‌بندی ایران پس از 15 سال زیان دهی و ایجاد بازدهی و سود عملیاتی و همچنین رفع مشکلات عدیده مالیاتی، بیمه‌ای و استمهال تسهیلات شرکت.
5.پیاده‌سازی سیستم بررسی بودجه شرکت‌های تابعه در کمیته بودجه
6.پایش مستمر ماهیانه تحقق بودجه شرکت‌ها
7.بررسی دقیق عملکرد دوره‌ای شرکت‌ها ازنظر تولید و فروش، منابع و مصارف، سود و زیان، گردش منابع انسانی، گردش حساب‌های دریافتی، تسهیلات، اقلام عمده خرید، در جهت اطلاع به‌موقع از عملکرد و تصمیمات شرکت‌ها
8.تشکیل کمیته‌های تخصصی
9.مدیریت برندینگ و توسعه بازار
10.تمرکز بر تحقیق و توسعه
11.نظارت بر جلسات و مصوبات هیات مدیره شرکت‌ها
مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر در بخش دیگر گزارش هیئت‌مدیره به ارائه عملکرد شرکت‌های تابعه پرداخت و برنامه‌های آتی شرکت متبوع خود را تقویت مکانیزم های تأمین مالی، بهینه‌سازی مدیریت منابع و مصارف، ارتقاء شفافیت فعالیت شرکت، افزایش بازده دارایی‌ها تداوم و پایداری در سودآوری افزایش خالص دارایی‌های شرکت، بهبود ارتباط با مشتریان، توسعه و بهینه‌سازی مستمر سبد پرتفوی، کنترل و راهبری استراتژیک شرکت‌های زیرمجموعه، ارزیابی عملکرد بودجه شرکت‌ها، بهینه‌سازی ساختار منابع مالی، افزایش بهره‌وری سرمایه، افزایش هم‌افزایی بین شرکت‌های تابعه، برنامه‌ریزی جامع سازمانی، افزایش و بهبود اعتبار برند و نام تجاری در بازار، افزایش سطح اتوماسیون فرآیندهای سازمان، بهینه‌سازی مهارت‌های کارکنان و بهبود فرهنگ‌سازمانی را عنوان نمود.

این مجمع پس از اتخاذ و تصویب تصمیمات ذیل توسط سهامداران به کار خود پایان داد:

1.تصویب صورت های مالی شرکت برای سال مالی 1397 

2.تصویب مبلغ 1.237.500 میلیون ریال (به ازای هر سهم 150 ریال) سود جهت تقسیم بین سهامداران از بابت عملکردسال 1397

3.انتخاب سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی جهت یک سال آتی

4.انتخاب روزنامه اطلاعات جهت درج آگهی های شرکت

گالری تصاویر مجمع عمومی سال 1398