تاریخ انتشار : 19 فروردین 1398
گزارش عملکرد شرکت توسعه صنایع بهشهر در حادثه سیل در استان های گلستان، لرستان، فارس، خوزستان و کهکیلویه و بویر احمد
در تاریخ ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷ سیل ویرانگر، شهرستان­های آق قلا و گمیشان در استان گلستان را به زیر آب برد. در راستای مسئولیت­های اجتماعی در مجموعه توسعه صنایع بهشهر و کمک های انسان دوستانه به مردم سیل زده این استان با استفاده از ظرفیت در شرکت به پخش شعبه گلستان تعداد ۴۰۰۰ بسته مواد شوینده و غذایی شامل نان/ کنسرو تن ماهی / کنسرو لوبیا / کنسرو بادمجان / بیسکوییت ( سه نوع ) / صابون ( دو نوع ) / آب معدنی ( حدودا ۸۵۰ باکس شش تایی بزرگ ) / شامپو شبنم / پودر کیمیا / پودر برف / مایع ظرفشویی گلی / دستمال دو قلو / دستمال کاغذی / پوشک بچه / نوار بهداشتی / تعدادی غذای گرم / روغن مایع / رب گوجه / مایع ظرفشویی گالنی و اسباب بازی تهیه و توزیع گردید. لازم به ذکر است مدت زمان توزیع و امداد رسانی ۵ روز و با کمک ۱۶ نفر از نیرو های شرکت به پخش و همچنین ارتش و مردم محلی به جهت آشنایی به منطقه صورت پذیرفت. در حاشیه ی آماده سازی و توزیع اقلام، جلساتی نیز با فرمانده و جانشین انتظامی شهرستان آق قلا، جلسه با نماینده سپاه در استان گلستان،استفاده از رهنمود ها و هماهنگی با نمایندگان حضرت آیت الله علوی گرگانی و معتمدین محل و جلسه با فرمانده هان ارتش مستقر در منطقه برقرار گردید.

مکان های توزیع شده :  تامین آب معدنی جهت سپاه مستقر در شهرستان آق قلا، شهرستان بندر ترکمن، روستای تازه آباد، روستای کل آباد، حکیم آباد، کمپ اتراچال، کمپ محمد آباد، کمپ هلال احمر، کمپ سالن اداره اتباع، کمپ مدرسه فنی و حرفه ای، کمپ مسجد زینبیه، کمپ سالن ورزشی امیرآباد، کمپ سالن ورزشی بندر ترکمن، کمپ هنرستان قدس(بندر ترکمن).

در تاریخ ۵ فروردین ماه ۱۳۹۸ و همزمان با حادثه دلخراش سیلاب در شهر شیراز، شرکت توسعه صنایع بهشهر با استفاده از ظرفیت شرکت به پخش در استان فارس تعداد ۸۰۰ بسته شامل:  شامپو ،صابون ،پودررختشویی،دستمال کاغذی و پوشک را با پیگیری و رایزنی نماینده ی محترم شیراز جناب آقای دکتر پارسایی به هلال احمر استان فارس جهت توزیع در محله سعدیه و هفت تنان شیراز تحویل داده شد.

دراستان کهکیلویه وبویراحمد به درخواست نماینده محترم آن استان تعداد 300 بسته شامل پودر دستی، شامپو، صابون، نوار بهداشتی وپوشک درروستاهای پری کدان، دم چنار و نقاره خانه با همکاری نمایندگان استان توزیع گردید.
با وقوع سیل ویرانگر در ١١ فروردین ماه در استان لرستان، شرکت توسعه صنایع بهشهر با استفاده از توان لجستیکی شرکت به­پخش در آن استان توانست تعداد 2٠٠٠ بسته اقلام شوینده و مواد غذایی را در کمتر از 14 ساعت پس از وقوع سیل در مرکز پخش خود آماده نموده که در محله های خسارت دیده شهرستان خرم آباد،روستا های چمگز،دم رود و چمه و از طریق بالگرد هلال‌احمر و همچنین امکانات لجستیکی شرکت به پخش با همکاری نیروهای امنیتی و سپاه اقدام به توزیع اقلام و بسته های حمایتی نمود. لازم به ذکر است عملیات بسته بندی، پخش و توزیع اقلام در استان لرستان سه روز بطول انجامید. با توجه به بسته بودن برخی از محورهای مواصلاتی در استان لرستان، سپاه پاسداران خرم آباد طی در خواستی از شرکت توسعه صنایع بهشهر مبنی بر استفاده از توان لجستیکی شرکت به پخش در جهت حمل پنجاه هزار قوطی کنسرو از کارخانه سحر همدان به خرم آباد اعلام کمک نمود و این امکان برای ایشان مهیا گردید.
در سیل استان خوزستان در حال حاضر شعبه به‌پخش استان خوزستان با آماده سازی 3500 بسته حمایتی در سه بخش شوینده، مواد غذایی و بسته حمایتی کودک (مشتمل بر پوشک و غذای بچه) آماده و در منطقه ای به وسعت 200 کیلومتر مربع شامل آبادان، خرمشهر،کارون، موته عبداله، شعیبیه، اهواز، شوش،بام دژ، سوسنگرد و رفیعیه آماده توزیع می باشد. ذکر این نکته ضروری است که سیل استان خوزستان به مراتب از سیل سایر استا نها گسترده تر  می باشد.

لازم به ذکر است شرکت صنعتی بهپاک با ارسال فوری و خارج از نوبت و ترک تشریفات اداری مقدار1150 تن کنجاله سویا جهت خوراک دام و طیور دامداران و مرغداران سیل زده استان گلستان ارسال کرده و در حال حاضر با همکاری استانداری مازندران اقدام به توزیع رایگان پروتئین سویا جهت مصرف خانوارهای سیل زده این استان نموده است.
شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) نیز که مالکیت 34/5 درصد از سهام این شرکت در اختیار گروه توسعه صنایع بهشهر می باشد، تعداد33000 محصولات لبنی از جمله شیر، پنیر و ماست و همچنین 7200 عدد قوطی شیر خشک نوزاد در میان سیل زدگان استان های شمالی کشور توزیع نمود.