تاریخ انتشار : 12 آذر 1398
سخنگوی دولت:مسئولیت‌پذیری و امیدواری دو کلید مهم بهبود وضع امروز ایران و بنگاه‌ها

به گزارش روابط عمومی توسعه صنایع بهشهر، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست هم‌اندیشی خانواده بزرگ گروه توسعه ملی که به میزبانی بانک اقتصاد نوین برگزار شد، گفت: این نشست ها به‌منظور هم‌افزایی و دانش‌افزایی برگزار می‌شود و قصد دارم امروز در جمع مدیران صنعتی و تجاری برخی از تجربه‌های زیسته خودم را که حاصل از شش سال تجربه در مدیریت باواسطه بنگاه‌های اقتصادی است را بیان کنم.

وی ادامه داد: امروز مردم ایران بیش از هر چیز دیگری به امید نیاز دارند و امید مهم‌ترین نیاز جامعه ایرانی است. این در حالی است که مسئولیت‌پذیری و امیدواری دو کلید مهم در بهبود وضع امروز ایران و بنگاه‌های اقتصادی است.
سخنگوی دولت به مدیران صنعتی توصیه کرد که به‌منظور کسب موفقیت، تکنوکراتی و تخصص گرایی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند و از مداخله ذی‌نفعان من غیر حق جلوگیری کنند.

ربیعی با اشاره به اینکه یک مدیر همواره باید به فکر اتخاذ بهترین تصمیم‌ها باشد، افزود: یکی از مهم‌ترین دلایل موفق نشدن در مدیریت بنگاه‌ها این است که نخبه‌پروری انجام‌نشده است. درحالی‌که نخبه شناسی و داشتن تفکر توسعه‌ای یکی از راه‌های رشد اقتصادی کشور است.
وی بابیان اینکه کشور برای توسعه و طرح‌های عمرانی نیاز به تلاش و منابع دارد اظهار کرد: در تاریخ، تاکنون هیچ کشوری در هیچ زمانی تحت‌فشار چنین تحریم‌هایی قرار نداشته است و اکنون دوران سرمستی ارزی نیست.
سخنگوی دولت اضافه کرد: امروز و در دوران تحریم  شرکت‌هایی نظیر گروه توسعه ملی کشانه‌های صنعتی کشور هستند و می‌توانند امید ایجاد کنند.

وزیر پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه راه نجات کشور رشد طبقات متوسط صنعتی است، اضافه کرد: باید نگاه به خارج از کشور معطوف باشد و دانش از این طریق وارد شود؛ همچنین باید روزنه‌های ارتباطات بین‌المللی را حفظ کرد.
ربیعی به شرکت‌ها توصیه کرد: خیر جمعی و مسئولیت اجتماعی خود را فراموش نکنند و از گشاده‌رویی و لبخند به‌عنوان نمونه‌ای از خیر جمعی مدیران یادکرد. 

در ادامه این نشست سید مهدی سدیدی مدیرعامل گروه توسعه ملی با برشمردن اتفاقات سه‌ماهه گذشته کشور و گروه توسعه ملی ضمن آرزوی آرامش و امنیت در کشور، سناریو و برنامه دشمن را قرار دادن کشور در شرایط سخت خواند و گفت: در شرایط تحریم دشمن به‌گونه‌ای شرایط را برای شما رقم می‌زند که شما را دچار زوال عقل اقتصادی بکند و در تشخیص فاصله‌ها دچار اشتباه شوید و میدان دید را محدود می‌کند. لذا باید آینده را با استراتژی‌ها و مفروضات سخت ترسیم کرد تا بتوانیم قوی‌تر و توانمندتر در برابر تهدیدات ظاهر شویم.
سدیدی در ادامه سخنان خود به بیان دستاوردهای یک سال گذشته مدیریت خود بر گروه توسعه ملی پرداخت. وی سرمایه‌گذاری در حوزه دانش‌بنیان، احیاء برخی از شرکت‌های زیان ده تولیدی و تمرکز بر تولید و ارزشمند بودن سود در منافع تولیدی را از مهم‌ترین موفقیت‌های مجموعه تحت مدیریت خود خواند و افزود: کشوری عزت و مناعت طبع دارد که تولید مدرن و صنعتی داشته باشد.

مدیرعامل گروه توسعه ملی هیئت‌مدیره‌ها را بازوی یاری‌رسان مدیران عامل و مدیران عامل را مجریان منصوب‌شده توسط هیئت‌مدیره برای پیشبرد اهداف مدنظر هیئت‌مدیره و شرکت‌ خواند و گفت: بحمدالله بدنه گروه توسعه ملی، بدنه ای علمی است و ما از این فرصت استفاده جدی خواهیم کرد و به هیچ عنوان فردیت گرائی و اجحاف نخواهیم داشت. 
گفتنی است در این همایش آقای حسن سلیمانی نماینده مردم کنگاور، هرسین، صحنه، بیستون و دینور در مجلس شورای اسلامی و همچنین عضو کمیسیون برنامه و بودجه به بیان سخنانی در ارتباط با مسئولیت‌های حقوقی مدیران شرکت‌های تجاری پرداخت.