تاریخ انتشار : 18 دی 1398
اجرای مقررات حاکمیت شرکتی ضامن عملیات سالم و مدرن در شرکت‌های بورسی

تبدیل سرمایه‌ های غیر مولد به مولد نیازمند نرم‌ افزار مدیریتی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع بهشهر؛ شورای مدیران عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌های بورسی تابعه گروه بهشهر برگزار شد.
 در ابتدای این نشست سعید خدامرادی سرپرست گروه توسعه صنایع بهشهر ضمن عرض تسلیت به مناسبت ترور مظلومانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بار دیگر این جنایت تروریست دولتی آمریکا را محکوم کرده و خون سردار دل‌ها و یاران مظلومش را ضامن بقا و شکوفایی ایران اسلامی دانست.
 وی در ادامه با اشاره به وجود سرمایه‌های انسانی بسیار خوب در کشور گفت میزان سرمایه‌های غیر مولد در کشور بسیار خوب و زیاد بوده اما تبدیل آن‌ها به سرمایه‌های مولد و ارزش افزایی نیازمند نرم‌افزار مدیریتی است که انشاالله با همت مدیران و حمایت نهادهای بالادستی این شرایط ایجاد خواهد شد.

سعید خدامرادی هدف دیگر از برگزاری چنین نشست‌هایی را همفکری در مورد وضعیت شرکت‌ها دانست و عنوان کرد وظیفه ما در اینجا کمک و حمایت است و انتظار داریم در این جلسات مسائل و دغدغه‌های شرکت‌ها مطرح و تصمیم‌گیری شود.
خدامرادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به الزام اجرای دستورالعمل حاکمیت شرکتی گفت: یکی از مباحث جدی ما به‌عنوان شرکت‌های سهامی عامی که در بورس پذیرفته ‌شده‌ایم بحث اجرای مقررات حاکمیت شرکتی است که با وجود مقررات سخت، بسیار مترقی بوده که هم ضامن منافع سهامداران اقلیت و هم ضامن عملیات سالم و مدرن در شرکت‌های بورسی خواهد بود که بایستی پاسخگوی سهامداران غیر باشند.

گفتنی است در این نشست مدیران عامل شرکت‌های؛ هلدینگ شوینده، بهپاک، به‌پخش، صنایع بسته‌بندی ایران، سرمایه‌گذاری بهشهر، سرمایه‌گذاری ساختمان، سرآمد، مارگارین و صادراتی زرین به بیان و بررسی نکات خاص و جاری در مورد وضعیت شرکت‌های متبوع خود پرداختند.