تاریخ انتشار : 08 بهمن 1398
اخلاق و سیره فاطمی الگویی است عالم شمول
مراسم سوگواری به‌ مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی امروز در نماز خانه حضرت زهرا سلام الله علیها شرکت توسعه صنایع بهشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی گروه توسعه صنایع بهشهر، در این مراسم حجت السلام محمد ادیب یزدی امام جماعت شرکت، ضمن بیان فضائل و ویژگی های اخلاقی ام ابیها حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، ایشان را اولین مدافع حرم و حامی ولایت دانست و افزود: امروز فرزندان حضرت زهرا علیها سلام با تأسی از ایشان و با توکل بر نام صدیقه طاهره جان بر کف نهاده اند و خانه تکفیر را بر سر شقی ترین انسان های زمان خراب نموده اند و شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در خط مقدم دفاع از حریم ولایت جان خود را فدا کرد تا نشان دهد آنها همچنان بر آرمان های ولایتمدارانه خود ایستاده اند.
وی خاطر نشان کرد: سیره عملی حضرت زهرا سلام الله علیها الگویی است ماندگار برای تمامی نسل ها. رفتار ایشان در خانه و ادب وفروتنی در برابر پدر و همسر و احسان و فداکاری در مقابل دیگران میتواند درسی باشد در جهت بهبود روابط ما با دیگران و خانواده.
ادیب یزدی، اخلاق را پایه همه موفقیت ها دانست و بیان کرد: بعد از رحلت رسول گرامی اسلام (ص) عده ای منافع خود را در خطر دیدند و دست به حرکتی نا بخشودنی زدند، امروز نیز در جامعه و دستگاه های مختلف شاهد آن هستیم که افرادی برای حفظ منافع و رسیدن به اهداف شوم خود رفتارهایی غیراخلاقی از خود نشان میدهند و برای به حق جلوه دادن آن از پوشش های علمی و اسلامی نیز بهره میگیرند. اما غافل از آنکه عذابی سخت در انتظارشان است.
گفتنی است این مراسم با حضور معاونین، مدیران و کارکنان شرکت توسعه صنایع برگزار و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مدیحه سرایی و ذکر مصائب پرداختند.